כאב גב


 

כאב גב - המחלה של המאה שלא פוסחת על אף אחד!

מה גורם לכאב גב , מדוע כל כך הרבה אנשים סובלים מכאב גב , איך ניתן לטפל ולא פחות חשוב איך ניתן למנוע כאב גב , על כך אשתדל לענות בשורות הבאות.הגורמים לכאב גב :

טראומה פיזית :( נפילה , תאונה , נשיאה של משא כבד, פעילות גופנית אינטנסיבית ולא מותאמת, עודף או חוסר משקל, ישיבה ממושכת לאורך זמן, עמידה ממושכת לאורך זמן ).
טראומה נפשית: טראומה נפשית משפיעה על מערכות הגוף השונות כולל מערכת השרירים שבדרך כלל מגיבה בכיווץ בדרגות שונות . שרירים מכווצים לאורך זמן מיצרים תהליך דלקתי כמו כן קיימת השפעה גם על מערכת השלד שכן השרירים מחוברים לשלד בעזרת מערכת של רצועות כך שנוצרת תגובת שרשרת שלילית .
עקומות הגב: ( סקוליאוזיס, קיפוזיס ) סקוליאוזיס הינה עקמת של עמוד השדרה בצורת סימן שאלה לימין או לשמאל , קיפוזיס הינה עקמת כפיפה (גיבנת) , שתי העקומות ברובן מולדות ( גנטיות ) וחלקן מתהוות במשך החיים.
מחלות פרקים ועצמות : אוסטיאופורוזיס, ספונדילוזיס, אנקילוזיס ספונדוליטיס, אוסטיאופנייה, דלקת פרקים, ועוד
ארגונומיה: מזרן, כיסא, שולחן, ( סביבת עבודה וחיים )
כולנו סובלים מבעיות גב בשלב כלשהו בחיים מכיוון שהמודעות לנושא חלשה וסדרי עדיפויות שגויים.
גורמים רבים שמוזכרים כאן ניתן למנוע : ללמוד איך להשתמש נכון בגוף בזמן הרמה ונשיאה של משא כבד ,שמירה על משקל תקין ומאוזן, לשבור שגרת ישיבה או עמידה ממושכת בתנועה, להגיב מהר לטראומה נפשית בטיפול שכולל גם את הנזק הנפשי וגם את הנזק הפיזי, להיבדק בגיל צעיר אם מפתחים עקומות גב, לעשות פעילות ספורטיבית מודרכת ומותאמת ,לדאוג לארגונומיה טובה ומתאימה וחשוב מכל לטפל בכאב ללא דיחוי.
טיפול בכאב גב :
מכיוון שרוב הגורמים לכאב הינם מכנים , הטיפולים המוצלחים ביותר בכאב גב הינם טיפולים שמרנים מכנים
כגון: כירופרקטיקה, גלי הלם, פיזיותרפיה, פעילות ספורטיבית מודרכת כגון : יוגה , שחייה , פילטיס, פלדנקרייז, אלכסנדר ועוד . ככל שהטיפול מתחיל מהר יותר כך גם ההחלמה תהיה מהירה יותר , ככל שהטיפול נדחה , הנזק הופך לכרוני וקשה יותר לטיפול ושיקום.

דיין משה 3 יהוד נווה מונסון
סביונים 03-6325029 רמת אביב 03-5352380